Dvacky

Rádi bychom Vám v pár obrazech představili velmi netradiční kovový odpad. Dvacetikoruny.

Při stěhování se nám stalo, že kovový odpad v podobě demonetizovaných dvacetikorun, které jsme před časem koupili od jedné krachující společnosti kvůli obsahu mosazi, se při nakládání rozsypal z natrženého velkého pytle – Big bagu na podlahu kontejneru.

My jsme udělali chybu, že jsme při manipulaci s tímto specifickým odpadem nebyli opatrnější. Holt na znehodnocené dvacky se u nás díváme pouze jako na kovový odpad a nikoliv jako na mince, které by se „asi ještě daly použít“. Bohužel lidé jsou lidé a někteří z nich se k nám „přišli podívat“ ještě v době, než bylo doděláno oplocení, osazena brána a spuštěn elektronický hlídací systém. Narazili na tento „zlatý a blyštivý poklad“ a cítili se zřejmě jako v Alibabově jeskyni.

Těsně po Novém roce nás kontaktovala policie a až tehdy jsme zjistili, že před Vánocemi nám nějaký nenechavec neboli zloděj trochu dvacek ukradl a následně použil.

Mrzí nás to a přejeme policii, aby pachatele co nejdříve dopadla.

Na základě následných dohod s Českou mincovnou a Českou národní bankou jsme tyto demonetizované dvacetikoruny převezli do bezpečí.

Nyní by se již podobná situace nemohla opakovat. Ploty i brány jsou dodělány. Sofistikované kamerové a elektronické zabezpečovací systémy spuštěny. A my jsme poučeni, že i na blýskavé železné kolečko s mosazným pláštěm se mohou někteří naši spoluobčané dívat stračím pohledem.

S poškozenou firmou, provozující mlékomaty, se hodláme vyrovnat.

Zdraví Výkupna.cz